6 частих питань лікарю стоматологу-імплантологу

Для відновлення повноцінного ряду зубів дентальная імплантація вважається найкращим методом. Але ця процедура залишається незрозумілою для багатьох людей і породжує чимало запитань. Відповіді на деякі з них дає наш досвідчений лікар – стоматолог-імплантолог.

Процедура імплантації виконується під місцевою анестезією, і оскільки остання надзвичайно ефективна, Ви не відчуєте ніякого болю під час будь-якого етапу операції.

Всупереч розхожій думці, кістка щелепи, в яку встановлюється імплант, не має нервових рецепторів, і тому боліти вона не може. Після операції, коли дія анестетика закінчується, приблизно через 2-4 години після маніпуляції, Ви можете відчути деяку хворобливість і дискомфорт. Як правило, всі неприємні відчуття після установки імплантатів обмежуються невеликим дискомфортом в області швів, не більше.

Операцію з установки імплантатів можна порівняти з видаленням зуба, з тією лише різницею, що імплантація, в більшості випадків, набагато менш травматична, особливо на нижній щелепі. Зазвичай спостерігається припухлість, іноді незначні гематоми. Ці симптоми можуть проявлятися в перші 2-3 дні після операції.

Найчастіше після установки одного імплантату пацієнти обходяться без знеболювальних препаратів. Але при встановленні двох і більше імплантатів рекомендується застосовувати знеболювальні ліки, оскільки болючість в цьому випадку більш виражена і без приймання болезаспокійливого може протриматися цілу добу. Звичайні болезаспокійливих засобів, як правило, виявляються достатньо для зняття больових відчуттів, що виникають після операції з імплантації.

Так є. Але з кожним роком їх стає все менше і менше. Стоматологія стрімко розвивається, намагаючись зробити імплантацію більш доступною, в тому числі тим людям, яким ще кілька років тому могли відмовити в такій маніпуляції.

Абсолютними протипоказаннями вважаються онкологічні захворювання, порушення згортання крові, захворювання, при яких передбачений прийом ліків, які впливають на кровотворну систему, наприклад ДВС синдром.

Терміни залежать від обраного методу встановлення: двоетапний або одноетапний. Найбільш поширена установка імплантату у два етапи. Спочатку встановлюється імплантат, і потім протягом 3-6 місяців відбувається процес його загоєння. На цей період пацієнтові встановлюється тимчасовий протез. Після закінчення зазначеного терміну пацієнту встановлюється постійна конструкція. Одноетапний метод передбачає установку імплантату і фіксацію на ньому постійного протеза в один прийом.

Професійна гігієна порожнини рота один раз в 6 місяців, суворе дотримання правил особистої гігієни порожнини рота для людей використовують дентальні імплантати та контрольна рентгеногафія один раз у два роки допоможуть Вам зберегти здоров’я і красу всіх ваших зубів, включаючи імплантати.

Виробник дає гарантію на 10-20 років служби (залежить від виробника, типу імпланта, матеріалу і т.д.). Важливим фактором, що впливає на термін служби дентальних протезів, є дотримання гігієни порожнини рота і регулярне відвідування стоматолога. Навіть при ідеальній формі і інших характеристиках зубного протеза необхідно відвідувати стоматолога не рідше двох разів на рік для проходження профілактичного огляду, проведення сеансів професійної гігієни порожнини рота і видалення потенційних вогнищ розвитку інфекції у важкодоступних для зубної щітки місцях. Наявні клінічні спостереження показують, що при правильній гігієні грамотно встановлений, якісний імплантат може служити не менше 25 років.

Якщо в результаті травми постраждала тільки коронкова частина зуба, то виготовлення штучної коронки з опорою на природний корінь показано і дуже бажано. Застосування ж імплантату показано тільки в разі неможливості збереження кореня зуба.

Leave a reply