У реставраційній стоматології напівпрозорі коронки з діоксиду цирконію використовують, щоб досягти приголомшливого ефекту максимально природної посмішки. Це довговічні та міцні протези, які, завдяки здатності пропускати світло, чудово імітують справжні зуби. Вони цілком безпечні, стійкі до корозії й підходять для людей з алергією на метали.
Процедура виготовлення цирконієвих та металокерамічних коронок майже ідентична, однак деякі етапи все ж являються унікальними.
Цифрові відбитки
Цирконієві коронки виготовляють на індивідуальне замовлення, відповідно до форми та розміру зуба пацієнта. Аби гарантувати ідеальне припасування, необхідні надточні вимірювання складових зуба з високою деталізацією. Тому за допомогою спеціального сканера стоматолог знімає цифрові відбитки різця чи моляра. Використовуючи професійну комп’ютерну програму, фахівець створює 3D-зображення зуба, що потребує реставрації. Віртуальна тривимірна модель позбавляє від необхідності робити традиційні зліпки, що підвищує рівень комфорту пацієнтів під час процедури.
Комп’ютерне проєктування (CAD)
Для створення дизайну коронки з діоксиду цирконію використовують комп’ютерну систему з програмним забезпеченням CAD. Розробляючи дизайн, спеціаліст зуботехнічної лабораторії орієнтується на розмір та форму конкретного зуба. Також потрібно враховувати прикус пацієнта та інші важливі фактори. Цифровий друк дозволяє досягти неймовірної точності, щоб гарантувати бездоганний результат.
Автоматизоване виробництво (CAM)
Спеціальний фрезерний верстат використовує CAD-дизайн для створення точної та акуратної коронки на зуб. Спочатку виточується й обпалюється цирконієвий каркас для штучного зуба. На основу поступово наносять шари порцеляни. Заготовку обпалюють, наносять барвники та глазур (або керамічний матеріал). Колір емалі ретельно підбирають з урахуванням відтінку натуральних зубів пацієнта. Ідентичність двох тонів звіряють на комп’ютері, тому цирконієві коронки майже неможливо відрізнити від справжніх зубів. Насамкінець обробляють останнім шаром порцеляни й закріплюють його за допомогою термічної обробки. Далі шліфують та полірують. Цей процес може зайняти кілька годин.
Фінальна примірка
Після виготовлення штучну ортопедичну конструкцію ретельно припасовують і регулюють, щоб забезпечити анатомічно точне прилягання та комфортний прикус. Цирконієві коронки ставлять як на передні зуби, так і на жувальні. Протез прикріплюють за допомогою спеціального стоматологічного цементу, що дозволяє його надійно зафіксувати. Завдяки застосуванню технології CAD/CAM, досягається ідеальна сумісність з сусідніми зубами та яснами. Це дає змогу уникнути будь-якого дискомфорту навіть у перші дні після встановлення коронок.
Реставрація зубів у стоматологічному центрі White Clinic – це швидка й безболісна процедура!