Після втрати зубів людина стикається з багатьма проблемами й викликами. По-перше, доводиться забути про нормальне харчування, оскільки не вдається розкушувати й пережовувати їжу. По-друге, погіршується психологічний стан, бо усмішка втрачає колишню привабливість. За таких неприємних обставин єдиний спосіб ефективно й оперативно поліпшити якість життя – це вдатися до протезування зубів. Відновлення зубного ряду передбачає багатоступеневий підхід, що включає кілька послідовних етапів.
Первинна консультація щодо протезування зубів
Під час консультації лікар-ортопед оглядає ротову порожнину та відповідає на запитання. Щоб правильно оцінити стан зубощелепної системи й поставити остаточний діагноз, проводиться комп’ютерна томографія. На підставі отриманих результатів стоматолог складає план та обирає методику лікування.
На підготовчому етапі також потрібно визначитися з видами та задачами протезування:
- При невеликих пошкодженнях на передніх зубах рекомендується ставити вініри.
- Якщо незначні дефекти з’явилися на жувальних зубах, радимо керамічні вкладки.
- При руйнуваннях більше ніж 50% знадобляться коронки.
- При втраті зубів потрібне протезування на імплантатах та встановлення мостовидних конструкцій.
Види протезів зубів лікар підбирає індивідуально для кожного пацієнта. Якщо протез знімний, його можна буде виймати й встановлювати самостійно. Популярні бюгельні протези довговічні, однак через високу щільність вони можуть не підійти пацієнтам поважного віку та тим людям, які хворіли на пародонтит. В цьому разі альтернативою можуть стати нейлонові зубні протези: легкі, еластичні й гіпоалергенні.
Основні етапи ортопедичного лікування
Від першого візиту до стоматологічної клініки до щасливого дня, коли сучасні зубні протези повернуть вас до комфортного життя, може минути кілька місяців. Тривалість лікування залежить від обсягу роботи. У більшості випадків, зі стоматологом необхідно буде зустрітися 4-6 разів протягом 1 чи 2 місяців. За цей час пацієнтів очікують такі обов’язкові процедури:
- Видалення зубів, які неможливо зберегти; лікування карієсу; підготовка ясен; обточування поверхневих зубних тканин.
- Зняття зліпків щелеп.
- Визначення прикусу.
- Вибір розмірів, форм і відтінку нових зубів.
- Виготовлення ортопедичної конструкції. Доки в зуботехнічній лабораторії готують постійний протез, пацієнт може одягати тимчасовий: з полімеру або пластмаси.
- Примірка і фіксація.
Адаптація до зубних протезів
Незалежно від того, з якого матеріалу зроблені зубні протези, спочатку здаватиметься, що вони заважають. Звикання до бюгельного знімного протеза може тривати від 1 до кількох тижнів. Гнучкі зубні протези з нейлону знижують навантаження на ясна, що полегшує й пришвидшує процес адаптації. У будь-якому випадку, ротова порожнина, язик і м’язи обличчя мають звикнути до системи. Тому потрібно дати собі час, набратися терпіння й трішки потренуватися як їсти, так і спілкуватися. Згодом дивні відчуття минуть, й ви знову станете собою!
Якщо ви хочете знову насолоджуватися кожним днем життя, звертайтеся до стоматологічного центру White Clinic. Адже протезування зубів у Києві – це послуги найвищого рівня і завжди бездоганний результат. Наші досвідчені лікарі пройдуть з вами весь шлях від початку й до кінця. Ми допоможемо на кожному етапі!
Автор статті:
Інформаційний відділ стоматологічної клініки "White Clinic"