На жаль, атрофія кісток – дуже поширене захворювання, яке може призвести до втрати впевненості в собі та значно погіршити якість життя. Але чому воно виникає? Як вчасно розпізнати проблему? І чи можна виправити дефект стоматологічними методами?
Причини атрофії кісткової тканини
Коли ваш стоматолог говорить, що у вас атрофія, це означає недостатню кількість та якість кісткової тканини в ротовій порожнині. Хвороба виникає, коли кістка в щелепі починає руйнуватися. Це може статися з різних причин:
- Пародонтит.
- Пародонтоз, спричинений накопиченням нальоту на зубах через неправильне чищення зубів.
- Видалені, але не замінені зуби.
- Остеопороз, остеомієліт, хвороба Педжета.
- Куріння.
- Доброякісні або злоякісні пухлини.
- Травми.
У випадку пародонтиту та пародонтозу, бактерії зубного нальоту повільно руйнують ділянки кістки. Внаслідок втрати частини зубного ряду, щелепні кістки з часом розсмоктуються, зменшуються в об’ємі та стають більш крихкими. Атрофія також може бути проблемою для пацієнтів похилого віку, коли такі захворювання, як остеопороз та остеомієліт, викликають стоншення кісткової тканини в усьому організмі, включаючи щелепу. Що стосується куріння, то ця шкідлива звичка призводить до порушення кровопостачання до ясен та поступової руйнації кісткової тканини. Дефіцит також можуть спровокувати нещасні випадки та новоутворення на яснах.
Симптоми атрофії кісток
Коли кістка в щелепі зменшується, це може призвести до сумних наслідків. Різці, ікла, премоляри та моляри поступово стають хиткими або зміщуються, утворюючи проміжки між зубами й кишені під яснами. Про втрату та необхідність нарощування кісткової тканини можуть свідчити такі симптоми:
- Біль або дискомфорт у ділянці ураження.
- Поступальне захворювання ясен.
- Розхитування зубів.
- Великі проміжки між зубами.
- Зменшення ясен.
- Западання щелепи, якщо втрата кісткової тканини є значною.
На ранніх стадіях захворювання не всі пацієнти помічають специфічні симптоми. Інколи патологія може бути виявлена лише за допомогою діагностичних досліджень.
Як зупинити втрату кісткової тканини щелепи
Якщо ви відчуваєте будь-які симптоми атрофії кісткової тканини навколо зубів або щелепи, негайно зверніться до стоматолога. Існує кілька варіантів лікування рецесії, тому проконсультуйтеся зі спеціалістом, який з них вам підходить. На ранніх стадіях захворювання буде достатньо терапевтичного впливу та санації ротової порожнини. В складних випадках знадобиться оперативне втручання.
Атрофія кістки може стати перешкодою для класичної операції з імплантації, особливо зубів верхньої щелепи. Однак, завдяки новим технологіям, доступним фахівцям стоматологічного центру White Clinic, для наших пацієнтів патологія більше не є вироком. Ми повернемо усмішку на ваше обличчя за допомогою аугментації кістки – складної хірургічної операцію з пересадки біоматеріалу.
Звертайтеся у White Clinic – у нас працюють найкращі фахівці!
Автор статті:
Інформаційний відділ стоматологічної клініки "White Clinic"