Терміново їхати в клініку по швидкій – неприємності, але регулярні обстеження у стоматолога допоможуть уникнути несподіваних ситуацій. Біль нікому не приносить радості. Зубна гранульома не діагностується при візуальному огляді лікарем, в цьому і полягає головна підступність даної хвороби.
Опис гранульоми зуба
У яснах, в основі кореня або біля нього, з’являється капсула. Розміри її складають всього 4-8мм. У ній міститься специфічна гранулемна тканинау, мертві клітини і бактерії. Все утворення покрито захисним шаром. Перші ознаки – невелика припухлість, завдяки якій виникає легкий дискомфорт. Хвороба може не проявляти ознак довгий час, однак основна небезпека полягає у раптовості симптомів, це: різко виникає біль, гнійний запальний процес, він може супроводжуватися температурою 38 градусів і вище, руйнування емалі зуба.
Гранулема і кіста – різні діагнози
Лікарі підкреслюють велику різницю між гранулемою і кістою зуба. Це абсолютно відмінні діагнози. Кісти – наповнені рідиною утворення в закритій оболонці. Вони утворюються як наслідок пародонтиту і скупчення епітеліальних клітин. Гранулема вся складається з грануляційної тканини, вона покрита сполучною оболонкою. Ця оболонка є обмеженням для токсинів і різноманітних інфекцій, які знаходяться всередині. Поставити точний діагноз можна лише зробивши рентген зуба, пухлина мала за розміром, візуально або при пальпації, визначити структуру новоутворення неможливо. Точність діагнозу важлива для вибору подальшого лікування. Найчастіше, кіста зуба видаляється оперативним шляхом, в той час, як гранульома в основному терапевтичними методами.
Симптоми захворювання
Без регулярних профілактичних обстежень у стоматолога розпізнати наявність захворювання на ранній стадії, не можна. Утворення може бути дуже маленьке і не турбувати тривалий час. Пухлина сама не піде, вона буде рости внаслідок того, що клітини організму борються з інфекцією вмираючи в процесі, гранульома збільшується в розмірах.
При розвитку хвороби:
- м’які тканини ясна опухають;
- з’являється біль при кусанні;
- темніє зубна емаль;
- підвищується температура тіла;
- виділяється гній.
Важливо розпізнати хворобу на ранніх стадіях, так можливо вилікувати її медикаментозним шляхом без хірургічного втручання.
Методи лікування
Залежно від того, на якій стадії знаходиться захворювання, лікування гранульоми зуба проходить по-різному.
Терапевтичні методи це – прийом антибіотиків для усунення запалення. Підходить тільки для ранніх стадій захворювання.
Змішана терапія – дантист розкриває новоутворення, чистить зубний канал, обробляє антисептичними розчинами й застосовує антибактеріальні ліки. Після кількох процедур канал можна запломбувати.
При гострому розвитку захворювання, гранульома видаляється хірургічним шляхом, гнійні утворення розкриваються і виводяться за допомогою дренажу. Місце відчищається і знезаражується кілька разів. Антибактеріальна терапія проводиться як безпосередньо в яснах, так курсом таблеток або ін’єкцій для всього організму. Тільки так вдасться уникнути поширення інфекції й зараження крові.
Leave a reply