Акція! Тільки у вересні — консультація дитячого ортодонта безкоштовно та знижка 10% на дитячі апарати й пластинки. Поспішай.
Увага! 05.05 - вихідний, клініки White Clinic не працюватимуть!

Від чого залежить колір зубів

ГоловнаСтоматологія ПознякиВід чого залежить колір зубів
27Лют

Перлинно-білі зуби моделей на обкладинках глянцевих журналів, всього лише рекламний хід. У реальному ж житті не буває такого кольору як на картинці. Емаль, якою покриті зуби має здатність пропускати світло воно, заломлюючись, створює специфічний відтінок, у кожної людини він різний від злегка блакитного до блідо-оранжевого. Ефект залежить від мінералізації тканини. Також на колір і відтінок зубів впливають різноманітні фактори. Відбілити зуби і прибрати небажаний відтінок зовсім не складно.

Фактори, що впливають на колір зубів

Перше, що впливає на відтінок зуба, це генетика. Фактор спадковості від якого залежить пропускна здатність світла емалі. Вона визначається прозорістю, товщиною шару і ступенем мінералізації. Стоматологи розробили спеціальну шкалу за допомогою якої визначають колір зубів. Вона включає 4 відтінки помічені латинськими буквами від А до D – червоний, коричневий, жовтий і сірий колір. У кожної групи є рівні інтенсивності кольорів від 1 до 4, де 1 найяскравіший, а 4 самий тьмяний колір.

Зовнішні фактори, які впливають на колір зубів можуть бути різноманітними:

 • Освітлення содою – відбілювання в домашніх умовах народними способами може привести до меловидного ефекту;
 • Зубний наліт – не природно білий, матовий відтінок;
 • Плями білого кольору – говорять про те, що починається карієс;
 • Споживання кави, чаю і куріння – жовтий-коричневий колір різної інтенсивності;
 • Люди працюють з металами ризикують набути чорний колір зубів;
 • Рожеві зуби можуть стати або від полоскання ротової порожнини марганцівкою, або тканини в пульпі заповнюють кровоносні судини при нездоровому швидкому розростанні;
 • Деякі види грибкових захворювань надають зубам зеленуватий відтінок;
 • Після депульпації зуб стає сірим;
 • Вода збагачена солями заліза забарвлює зуби в блакитний колір.

Чим жовтіший природний колір зубів, тим більший вплив на них мають зовнішні фактори.

Всі перераховані вище відтінки викликають естетичний дискомфорт, і людина прагне повернути своїй усмішці привабливість.

Відбілювання зубів

Дантисти, з першого погляду можуть визначити стан зубів. Здорові зуби виглядають природно, навіть якщо від природи вони жовтуватого кольору, емаль на них повинна бути блискучою. Для того, щоб відновити здоровий вигляд і привабливий колір зубів потрібно звернутися до фахівців. Перевірені бабусями домашні способи швидше за все не принесуть бажаного ефекту, а ще можуть і нашкодити. Наука і технології розвиваються, вже ніхто не лікує рани подорожником, тому і вибілювати зуби краще в сучасній клініці.

На сьогодні найефективнішими вважаються три методи:

 1. Відбілювання зубів ультразвуком. Цей спосіб самий бережливий. Він проводиться безконтактним шляхом, спеціальним ультразвуковим апаратом. Наліт і інші відкладення на зубах дробляться хвилями й змиваються водою. Така процедура здатна відбілити зуб на 3-5 тонів. Підходить для практично не забарвлених здорових зубів.
 2. Лазерне відбілювання, ще більш ефективний метод. З його допомогою колір стане світліше до 10 тонів. Процедура схожа на ультразвукову обробку, але камінь і інший наліт руйнується за допомогою впливу лазерного променя залишаючи неушкодженою саму зубну емаль. На цю процедуру знадобиться всього годину часу, а ефект зберігається від 6 місяців до 2 років.
 3. Beyond – найостанніша прогресивна технологія відбілювання зубів. Процедура займає всього 45 хвилин, ефект же від неї найпомітніший. Технологію розробили американські фахівці. Вона заснована на фотовідбілюванні. На поверхню зубів наноситься гель, після чого на нього впливають апаратом оснащеним галогеновими й ЛЕД лампами. Внаслідок реакції емаль набуває від 5-ти до 12 тонів світлішого відтінку.

Всі ці технології повністю безпечні. Повернути здоровий блиск зубах і посміхатися без утисків зараз займає не так багато часу, а ще не вимагає зайвих зусиль над собою, це ж не бор машиною чистити.

Профілактика білосніжної усмішки

Зберегти природну білизну зубів або розтягнути на пару років ефект після процедур відбілювання можна дотримуючись не хитрих правил. Потрібно виробити звичку регулярно, не менше двох разів на добу чистити зуби, при цьому використовуючи не тільки пасту, але й ополіскувачі або флос.

Після вживання продуктів здатних фарбувати зуби ретельно ополіскувати ротову порожнину водою або спеціальними засобами. Відмовитися від куріння, а якщо немає такої можливості, то чистити зуби набагато частіше, ніж звичайно.

Від правильного харчування залежить весь стан організму, в тому числі й здоров’я зубів. Їжа повинна бути багата вітамінами – зелень, яблука і морква. Молочні продукти насичені кальцієм, риба і фрукти мінералами.

Виконуючи ці прості правила і регулярно проходячи огляд у стоматолога зберегти прекрасну посмішку з білосніжними зубами не складе труднощів.

Leave a reply

Дізнайтеся про наші знижки
Ми надсилаємо лише корисні пропозиції, ніякого спаму!
Дзвоніть нам
Клініка працює (військовий стан)
Пн-Нд 09:00 - 20:00

Наша клініка створена для того, щоб ваша посмішка була красивою, здоровою та білосніжною. Ми пропонуємо широкий спектр послуг з лікування та відновлення зубів. В нашій клініці найсучасніша техніка та чудові висококваліфіковані спеціалісти!

Ми працюємо зі страховими полісами Уніка
Використання сайту

© WhiteClinic 2024 All rights reserved. Розробка та підтримка SEOSmart

Scroll to top

Записатись

Увага! Точну дату та час відвідування Вам призначить наш оператор під час дзвінка.

Наші телефони

Години роботи

Понеділок – Неділя
09:00-20:00

Адреса клінік

м. Київ, вул. Драгоманова, 2
м. Київ, проспект Григоренко, 16