Гарна усмішка – окраса кожної людини. Однак, щоб впевнено демонструвати світові свої біленькі зубки, потрібен міцний фундамент. Надійною опорою як для зубів, так і м’язів обличчя слугують щелепи. Саме вони є основою привабливої зовнішності. Якщо ці кістки пошкоджені, людина з часом може змінитися до невпізнанності. Та й вставити імпланти замість втрачених зубів неможливо.
Щоб зберегти молодість і чарівність надовго, знадобиться візит до стоматолога. Для пацієнтів центру White Clinic доступна кісткова пластика – сучасна хірургічна процедура, яка передбачає нарощування та модифікацію форми кісткової тканини верхньої чи нижньої щелепи.
Причини втрати кісткової маси
Атрофія кісткової тканини може розвинутися внаслідок вроджених патологій або перенесених захворювань. Одна з найпоширеніших причин – зволікання з протезуванням після втрати зубів, що призводить до поступової деформації. Конфігурація щелеп поступово змінюється через відсутність жувального навантаження: нижньої – приблизно через півроку-рік, верхньої – через 2-3 місяці.
Отже, зменшення висоти та товщини кісток щелеп провокують такі передумови:
- Видалення зуба.
- Випадіння зубів через хворобу або травмування.
- Періодонтит – ускладнена форма карієсу, що супроводжується запаленням кістки, ураженням періодонту та інших тканин навколо зуба.
- Хронічний пародонтит – захворювання, що розпочинається з пошкодження та запалення ясен. Якщо інфекцію вчасно не зупинити, ушкоджується також зубний корінь та кістка.
- Захворювання кісток щелепи, що запускають регенеративні процеси.
- Хімієтерапія.
- Хірургічне видалення новоутворень.
У яких випадках хірург-стоматолог може рекомендувати кісткову пластику
Якщо ви вирішили поставити імплант, будьте готові до того, що може знадобитися й підсадка кісткової тканини. Наш стоматолог порадить цю процедуру, коли побачить, що товщини або висоти кісток щелепи недостатньо, щоб надійно зафіксувати протези. Це гарантує успішність маніпуляції й забезпечить стабільність і довговічність штучних коренів.
Відновити кісткову структуру буває необхідно після травми, запалення та інших патологічних станів зубощелепної системи, зокрема для усунення вроджених дефектів. Це також може бути потрібно для запобігання ускладненням, таким як:
- втрата сусідніх зубів;
- втрата естетики зубного ряду;
- порушення функцій кусання;
- порушення мовлення;
- зміна прикусу;
- зміна форми обличчя;
- утруднення жування.
Анатомія зубів людини влаштована таким чином, що потребує комплексного підходу. Тому вчасне нарощування в разі стоншування кістки – обов’язкова умова для збереження здоров’я.
Методи підсадки кісткової тканини
Лікарі стоматологічного центру White Clinic застосовують інноваційні техніки кісткової пластики:
- Аутотрансплантація – пересадка донорської кісткової тканини з сусідніх ділянок щелепи. Хірург-стоматолог використовує власний біологічний матеріал пацієнта, що обумовлює високий ступінь приживлюваності.
- Трансплантація замінників – штучних матеріалів на базі фосфату кальцію або гідроксиапатиту, майже ідентичних до складу кісток.
- Синус-ліфтинг – методика, ефективна для відновлення тканин верхньої щелепи. Полягає в заповненні гайморової пазухи синтетичним матеріалом.
- Застосування регенеративних матеріалів, наприклад PRF – плазми, збагаченої тромбоцитами.
- Використання технік, що стимулюють ріст кісткової тканини в зоні дефекту.
Не зволікайте з лікуванням, адже це запорука вашого щасливого й успішного життя! Ми вас чекаємо за адресами вул. Драгоманова, 2 та проспект Григоренка, 16!
Автор статті:
Інформаційний відділ стоматологічної клініки "White Clinic"