Акція! Тільки у вересні — консультація дитячого ортодонта безкоштовно та знижка 10% на дитячі апарати й пластинки. Поспішай.
Увага! 05.05 - вихідний, клініки White Clinic не працюватимуть!

Що таке люмініри?

ГоловнаЩо таке люмініри?

Люмініри й вініри. Відмінності

Люмініри – це особливі найтонші пластинки, які виготовляють з кераміки, діоксиду цирконію або фарфору. Вони накладаються на фронтальну поверхню зубів, створюючи ефект красивоъ білосніжної усмішки.

Люмініри та вініри, які використовуються в клінічній реставраційній стоматології, не можуть виправити занадто серйозні дефекти зубів, такі як неправильний прикус, оскільки для цього більше підходять брекет-системи, але зате вони можуть усунути відколи, легке викривлення або щербинку між зубами, поміняти колір і форму зубів.

Відмінності вінірів від люмінірів

Чим відрізняються вініри від люмінірів? В першу чергу матеріалом виготовлення, товщиною пластинки і її способом фіксації на фронтальну поверхню зуба. Вініри створюються з більш недорогих композитних матеріалів, і вони мають товщину до 2-3 міліметрів. Перед їх фіксацією необхідне препарування зубів.

Зокрема, стоматологи роблять видалення верхнього шару зубної емалі. При установці люмінірів не треба препарувати живі тканини зубів. Платівки мають мінімальну товщину, і вони кріпляться до поверхні зубів за допомогою надміцного складу, що не завдає шкоди здоровим тканинам.

Що вибрати: вініри або люмініри?

Кожен випадок індивідуальний. Люмініри не рекомендується встановлювати, якщо передні зуби великі або випирають – люмініри сильніше виділять цей недолік. У пацієнтів з нерівномірним навантаженням на зуби через неправильний прикус можливі ускладнення з установкою. Вініри дають можливість краще приховати візуальні дефекти, наприклад, в разі, якщо зуб помітно кривий. Також при заміні люмінірів немає ніякої гарантії, що вдасться не травмувати зубну емаль.

Показання до застосування люмінірів та вінірів

Подібні найтонші пластинки робляться з кераміки, фарфору або діоксиду цирконію. Вони не відчуваються на зубах, служать довгий час, з ними можна пити чай і каву, не боячись потемніння матеріалу, на відміну від справжньої зубної емалі.

Облицьовується видима, а не внутрішня частина зуба, при цьому стоматолог індивідуально підбирає їх форму, тон і розмір. Вони можуть використовуватися в наступних випадках:

  • При потемнінні емалі зубів;
  • У разі наявності незначних дефектів зубного ряду, таких як сколи та щербинки;
  • При тетрациклінових зубах;
  • Якщо на емалі є темні плями;
  • При скупченості або зміщенні зубів;
  • Якщо є сильна стертість зубів;
  • У тих ситуаціях, коли є такі патології, як флюороз зубів.

Також завдяки люмінірам та вінірами можна реставрувати зуби при їх недорозвиненості, аномаліях розвитку або при вікових деструктивних змінах.

Переваги та основні мінуси використання люмінірів

Якщо говорити про переваги, то подібний метод реставрації зубного ряду виключає обточування і препарування зубних живих тканин, відповідно пацієнти в майбутньому не ризикують втратити зуби.

Також установка люмінірів відбувається абсолютно без болю і дискомфорту. Завжди можна підібрати природний відтінок, який буде повністю імітувати здорову зубну емаль. Якщо говорити про мінуси, то установка люмінірів коштує досить дорого, плюс до того ж такі порцелянові пластинки досить тонкі, і слід уважно ставитися до них, особливо якщо ви любите гризти горіхи. Будь-яку тверду їжу слід застосовувати з обережністю, щоб уникнути відколів і подальшої дорогої заміни люмінірів. Якщо виникне необхідність заміни, немає ніякої гарантії повного збереження зубної емалі.

Технологія установки люмінірів

Перед початком установки пластинок стоматолог проводить санацію порожнини рота. Робляться зліпки зі спеціального складу, який повністю повторює анатомічні особливості власних зубів.

У зуботехнічній лабораторії за отриманими зліпками зубними техніками виготовляються пластинки з порцеляни, діоксиду цирконію або кераміки. Потім слідує примірка люмінірів і їх шліфування. Якщо пластинки підходять ідеально, то тоді вони фіксуються спеціалізованою клейовою пастою до поверхні зубів.

Звертайтеся в нашу клініку за консультацією!

Дізнайтеся про наші знижки
Ми надсилаємо лише корисні пропозиції, ніякого спаму!
Дзвоніть нам
Клініка працює (військовий стан)
Пн-Нд 09:00 - 20:00

Наша клініка створена для того, щоб ваша посмішка була красивою, здоровою та білосніжною. Ми пропонуємо широкий спектр послуг з лікування та відновлення зубів. В нашій клініці найсучасніша техніка та чудові висококваліфіковані спеціалісти!

Ми працюємо зі страховими полісами Уніка
Використання сайту

© WhiteClinic 2024 All rights reserved. Розробка та підтримка SEOSmart

Scroll to top

Записатись

Увага! Точну дату та час відвідування Вам призначить наш оператор під час дзвінка.

Наші телефони

Години роботи

Понеділок – Неділя
09:00-20:00

Адреса клінік

м. Київ, вул. Драгоманова, 2
м. Київ, проспект Григоренко, 16