Бездоганна посмішка – мрія більшості людей! А реставрувати зуби вінірами – чудовий спосіб її здійснити. Ці тонкі накладки здатні приховати багато естетичних проблем, в тому числі зміну кольору, нерівності та пошкодження. Інтернет рясніє світлинами з підписами «Вініри: до і після». Через таку неймовірну популярність медична процедура обросла міфами, які ми вирішили розвінчати. У цій статті прояснимо, що є правдою, а від яких ідей варто назавжди відмовитися.
Чому вініри встановлюють на передні зуби
Те, що вінірами необхідно перекривати всі зуби – абсолютний міф і повна неправда. Це легко пояснюється кількома вагомими причинами:
- З точки зору естетики встановлення вінірів на всі зуби більше, ніж недоречне. Реставраційні накладки призначені для маскування недоліків зубного ряду. Однак, навіть коли ви будете широко посміхатися, ніхто не розгледить пластини в тій частині рота, яка прихована за щоками.
- Міцність вінірів на зуби – поняття дещо відносне. Це ультратонкі й зносостійкі накладки з унікальною кристалічною структурою. Але через свою мінімальну товщину вони менш витривалі до пошкоджень, ніж коронки. На жувальних зубах мікропротези з великою ймовірністю не витримають надмірного навантаження й відколються.
У деяких випадках пластини потрібні лише для 1 або 2 зубів. Їх кількість може варіюватися, в залежності від цілей, яких ви хочете досягти. Лікарі стоматологічного центру White Clinic рекомендують своїм пацієнтам встановлювати вініри на передні зуби: 6, 8 або 10 зубів верхньої та нижньої щелепи. Реставрація видимої зони посмішки допомагає отримати чудовий результат!
Як підготуватися до встановлення вінірів
Реставрація пластинами – це рятівна паличка, доступна будь-кому й у будь-який час. Це ще один поширений міф, що побутує в нашому суспільстві. Насправді ж, дітям та підліткам, у яких ще не сформувався зубний ряд, така процедура протипоказана. Дорослі ж повинні ретельно підготуватися до мікропротезування, щоб не нашкодити своєму здоров’ю:
- Зуби повинні бути проліковані, без карієсу. Старі пломби замінюють на нові, оскільки під старими пломбами може бути вторинний карієс.
- Перед вінірами криві зуби необхідно вирівняти. Для цього доведеться поносити брекет-систему.
- Захворювань ясен також потрібно позбутися.
- Тим, хто обрав керамічні мікропротези, лікар попередньо препарує верхній шар зуба. Якщо ви вирішили встановити прямі вініри, обпилювати власну емаль не доведеться.
- Разом з лікарем визначтеся з матеріалом на вініри. Це може бути композит, цирконій, порцеляна чи склокераміка.
Отже, ми з’ясували, що реставрація вінірами – це результативна методика, яка дозволяє досить швидко поліпшити зовнішність, бути задоволеним собою й збирати захоплені погляди навколишніх. Фахівці клініки White Clinic запевняють: щоб усмішка була бездоганною, цілком достатньо мати рівні та білосніжні передні зуби. Головне – ретельно підготуватися, довіряти своєму стоматологу й бути готовим до взаємодії.
Автор статті:
Інформаційний відділ стоматологічної клініки "White Clinic"