Акція! Тільки у вересні — консультація дитячого ортодонта безкоштовно та знижка 10% на дитячі апарати й пластинки. Поспішай.
Увага! 05.05 - вихідний, клініки White Clinic не працюватимуть!

Гарметизація фісур: для чого потрібна ця процедура і як вона проводиться

ГоловнаСтоматологія ПознякиГарметизація фісур: для чого потрібна ця процедура і як вона проводиться
28Тра

Сьогодні у багатьох дітей спостерігається проблема з зубами. У дітвори розвивається карієс, який вражає молочні зуби, а потім переходить на корінні. Щоб уникнути таких неприємностей, необхідно ретельно дотримуватися гігієни порожнини рота, а також не забувати про спеціальну профілактику, яка допоможе розв’язувати всі проблеми й позбавити від необхідності серйозного лікування зубів надалі. Сучасні стоматологи часто пропонують батькам таку процедуру, як гарметизація фісур. Але через брак інформації, багато хто відмовляється, вважаючи це зайвим. Насправді така профілактика точно не зашкодить дитині й допоможе зберегти їх зуби цілими та здоровими.

Що таке фісури і як проводиться запечатування

Фісурами називають поглиблення, які є на всіх зубах, крім ікол і різців. Їх глибина становить від 0,25 до 3 міліметрів, залежно від особливостей будови зуба.

Фісури поділяють на 4 типи:

  • Краплеподібні;
  • Воронкоподібні;
  • Конусоподібні;
  • Поліповидні.

Кожен вид має свої особливості, але, яким би він не був, в більшості випадків, лікарі рекомендують закривати поглиблення спеціальними герметиками. У батьків часто виникає закономірне питання: а чи може така процедура нашкодити дитині? Потрібно сказати, що склад герметика ні в якому разі не є шкідливим, навпаки, він складається з речовин, які живлять кісткову тканину зубів, роблячи їх міцніше і зменшуючи ризик появи карієсу в кілька разів. У герметичних препаратах є кальцій і фтор – два речовини, які обов’язково потрібні зубам дітей і дорослих. Так що запечатування точно не зіпсує зуби, а ще воно допоможе не знати про пломби багато років.

Як відбувається процедура гарметизації фісур

Запечатування рекомендовано проводити відразу ж після того, як у дитини проріжеться постійний жувальний зуб. Найчастіше, це «шістка» і відбувається дана подія, коли малюкові виповнюється 6-7 років. Цей вік – оптимальний, щоб починати проводити профілактику і запечатувати фісури. Багатьох батьків цікавить питання: як часто потрібно повторювати процедуру? Тут все залежить від індивідуальної будови щелепи, звичок дитини щось гризти й так далі. У деяких випадках однієї гарметизації вистачає на 5-8 років, а в інших, вже через 3 роки герметик стирається, і доводиться повторювати процедуру. Тому варто планово відвідувати стоматолога, щоб він вчасно звернув на це увагу і провів повторну гарметизацію.

Рекомендована ця процедура дорослим

Іноді гарметизацію фісур проводять не тільки дітям, а й дорослим. Правда її дозволено робити тільки на здорових зубах, а у людей, яким більше 20-ти років, таких не так вже й багато. Якщо ж спостерігається каріозний процес або широка фісура – проводити герметизацію забороняється. Річ у тім, що у дітей після запечатування дуже просто діагностувати каріозний процес в області фісур. А у дорослих зробити це майже неможливо, оскільки процес проходить глибоко і часто в прихованій формі. Ось чому в разі роботи з дорослими, перед гарметизацією обов’язково проводять спеціальну шліфовку, яка дозволяє переконатися в тому, що в зубі точно немає карієсу.

Ще одне питання, яке цікавить людей – що таке герметик і чи є він пломбувальних матеріалів? Препарат, який використовується для запечатування, дійсно є різновидом матеріалу для пломбування. Але його особливість полягає в складі, що містить корисні речовини, що сприяють зміцненню зубів і зниження ризику появи карієсу.

Чи є необхідність в запечатуванні молочних зубів?

У молочних зубів низька стійкість до карієсу. Тому тим батькам, які хочуть захистити зубки дитини, потрібно подумати про те, щоб провести герметизацію відразу ж після того, як зуби почнуть різатися. В іншому випадку захворювання може початися в будь-який момент, і в гарметизації вже не буде сенсу. Якщо ж карієс встигне вразити зуби, залишається лише одне – чекати, коли прорізуються постійні й відразу ж відправлятися до стоматолога. У питаннях запечатування ні в якому разі не можна упускати момент.

Коли з’явилася процедура гарметизації та чому ще 10 років тому вона не була так популярна?

Раніше стоматологи теж намагалися розв’язувати проблему карієсу і застосовували для цього ті препарати, які були доступними на той час. Зокрема, це цинк-фосфатний цемент. Крім того, в профілактичних заходах проводилася одонтома, хімічна обробка нітратом срібла і механічне видалення. Але ці способи були недостатньо ефективними. Все змінилося після появи композитів. Сьогодні існує безліч різних видів герметиків, які дозволяють захистити зуби дітей і дорослих. Тому якщо ви хочете, щоб карієс якомога довше вас не турбував – проводите гарметизацію собі і своїм дітям. Ця безпечна процедура гарантовано допоможе кожному.

Leave a reply

Дізнайтеся про наші знижки
Ми надсилаємо лише корисні пропозиції, ніякого спаму!
Дзвоніть нам
Клініка працює (військовий стан)
Пн-Нд 09:00 - 20:00

Наша клініка створена для того, щоб ваша посмішка була красивою, здоровою та білосніжною. Ми пропонуємо широкий спектр послуг з лікування та відновлення зубів. В нашій клініці найсучасніша техніка та чудові висококваліфіковані спеціалісти!

Ми працюємо зі страховими полісами Уніка
Використання сайту

© WhiteClinic 2024 All rights reserved. Розробка та підтримка SEOSmart

Scroll to top

Записатись

Увага! Точну дату та час відвідування Вам призначить наш оператор під час дзвінка.

Наші телефони

Години роботи

Понеділок – Неділя
09:00-20:00

Адреса клінік

м. Київ, вул. Драгоманова, 2
м. Київ, проспект Григоренко, 16