Акція! Тільки у вересні — консультація дитячого ортодонта безкоштовно та знижка 10% на дитячі апарати й пластинки. Поспішай.
Увага! 05.05 - вихідний, клініки White Clinic не працюватимуть!

Як видалити ретинований зуб

ГоловнаХірургіяЯк видалити ретинований зуб
13Чер

Ретинований зуб – це зуб, який сформувався в щелепі, але не зміг прорізатися. Тобто, на поверхні знаходиться лише його частина, а більшість зубної тканини залишається в кістці щелепи або під яснами. Найпоширеніша ретенція – зубів мудрості.

Навіщо видаляти ретинований зуб

Видалення зуба запобігає потенційним ускладненням, труднощам з ортодонтичним лікуванням та дозволяє зробити усмішку привабливішою. Лікарі стоматологічної клініки White Clinic рекомендують видаляти зуб у таких випадках:

 1. Ретенція заважає вирівнюванню сусідніх зубів, ортодонтичному лікуванню, імплантації або протезуванню.
 2. Ретинований зуб помітний і негативно впливає на зовнішність, що може знижувати самооцінку та впевненість людини.
 3. Патологія перешкоджає правильному прикусу (приляганню верхніх і нижніх зубів один до одного) та призводить до проблем з відкушуванням і жуванням.
 4. Біль, набряк слизової та ясен, розвиток кісти або пухлини зуба.
 5. Поява запальних процесів, що можуть призвести до остеомієліту й періоститу.

В чому полягає особливість операції

Екстракція ретинованих зубів – це складна хірургічна операція. Вилучення багатокореневого ретинованого зуба мудрості прирівнюють до операції з видалення апендикса. Найчастіше її проводять під місцевою анестезією, у непростих випадках – в медикаментозному сні. Її тривалість може становити близько 3 годин.

Операційне втручання можуть обтяжити такі фактори, як положення кореня, його розміри, викривлення або близькість до життєво важливих структур, зокрема нервів чи гайморової пазухи.

Найважливіше при екстракції – попередня комплексна діагностика. Перед процедурою лікар обов’язково направляє пацієнта на комп’ютерну томографію (КТ). Панорамний знімок зубів дозволяє з’ясувати анатомічні особливості зубощелепної системи, побачити розташування проблемного зуба, його структуру та кількість коренів.

Які етапи видалення ретинованого зуба

За стандартних умов процедура видалення відбувається таким чином:

 • Проведення анестезії.
 • Розріз ясен, щоб отримати доступ до зуба. Щоб акуратно відокремити та підняти ретинований моляр, стоматолог використовує спеціальні інструменти, такі як елеватори та щипці.
 • За потреби зуб сегментують (розпилюють). Поділ кореня на менші частини полегшує його видалення, якщо він особливо великий або міцно закріплений.
 • Зуб видаляють. Стоматолог або щелепно-лицьовий хірург має бути максимально обережним, щоб мінімізувати травмування навколишніх тканин.
 • В порожню лунку встановлюють гемостатичну губку або PRF згусток.
 • Накладання швів.
 • Пацієнт отримує післяопераційні рекомендації.
 • Через 7-10 днів лікар знімає накладені шви.
 
Остаточна ціна видалення ретинованого зуба в кожному конкурентному випадку різниться, оскільки залежить від обсягу та складності виконаної роботи. Дізнатися, скільки коштуватиме ця послуга, можна, записавшись на консультацію лікаря в стоматологічному центрі White Clinic. Кваліфіковані щелепно-лицеві хірурги та сертифіковані стоматологи чекають вас за такими адресами: вул. Драгоманова, 2 та проспект Григоренка, 16.

 

doctor

Автор статті:

Інформаційний відділ стоматологічної клініки "White Clinic"

Дізнайтеся про наші знижки
Ми надсилаємо лише корисні пропозиції, ніякого спаму!
Дзвоніть нам
Клініка працює (військовий стан)
Пн-Нд 09:00 - 20:00

Наша клініка створена для того, щоб ваша посмішка була красивою, здоровою та білосніжною. Ми пропонуємо широкий спектр послуг з лікування та відновлення зубів. В нашій клініці найсучасніша техніка та чудові висококваліфіковані спеціалісти!

Ми працюємо зі страховими полісами Уніка
Використання сайту

© WhiteClinic 2024 All rights reserved. Розробка та підтримка SEOSmart

Scroll to top

Записатись

Увага! Точну дату та час відвідування Вам призначить наш оператор під час дзвінка.

Наші телефони

Години роботи

Понеділок – Неділя
09:00-20:00

Адреса клінік

м. Київ, вул. Драгоманова, 2
м. Київ, проспект Григоренко, 16