Акція! Тільки у вересні — консультація дитячого ортодонта безкоштовно та знижка 10% на дитячі апарати й пластинки. Поспішай.
Увага! 05.05 - вихідний, клініки White Clinic не працюватимуть!

Коли потрібно видаляти зуб?

ГоловнаВидалення зубівКоли потрібно видаляти зуб?
28Тра

Видалення зубів завжди асоціюється з неприємними спогадами та відчуттями. Проте, якщо виник зубний біль, це є ознакою запального процесу в зубі, і потрібно негайно звернутися до лікаря-стоматолога. Чим раніше ви звернетеся до фахівця, тим більша ймовірність зберегти зуб та уникнути його видалення.

Своєчасне звернення до стоматолога дозволяє виявити проблему на ранній стадії та здійснити необхідне лікування. Це може включати пломбування, лікування кореневих каналів або інші процедури, які допоможуть зберегти зуб у здоровому стані. Зволікання з візитом до лікаря може призвести до ускладнень, таких як абсцес, що вимагає більш серйозного втручання та може призвести до видалення зуба.

Регулярні профілактичні огляди та своєчасне лікування будь-яких проблем із зубами значно знижують ризик необхідності видалення. 

Сучасна стоматологія пропонує широкий спектр методів для збереження зубів, тому важливо не відкладати візит до стоматолога при перших ознаках дискомфорту чи болю. Ваше здоров’я та комфорт – у ваших руках, і своєчасна допомога стоматолога є запорукою збереження вашої усмішки та здоров’я

Причини, при яких видалення зуба є обов’язковим 

Бувають випадки, коли видалення зуба неминуче. Давайте розглянемо це детальніше:

  1. Глибокий карієс: коли зуб прогнив до самої основи порожнини та відбулася перфорація. (пошкодження зуба в кореневій частині, коронковій чи його дна)
  2. Карієс кореня зуба: коли карієс вражає корінь зуба, дуже часто немає можливості якісно його полікувати.
  3. Зламані інструменти в кореневих каналах: якщо в кореневих каналах залишилися зламані інструменти, які неможливо витягнути. Інструмент зламався за верхівкою кореня зуба.
  4. Зуби потрібно видаляти також при сильному запаленні від кореня зуба, коли є значний набряк, підвищується температура та погіршується загальний стан. Це є прямим показанням до видалення зуба.
  5. Загрозливі стани, такі як абсцес або періостит: видаляється причинний зуб, який зазвичай вже зруйнований.
  6. Повторне лікування кореневих каналів: якщо неодноразово проводилось лікування кореневих каналів, але біль та дискомфорт не зникають, а запалення продовжується.
  7. Кіста верхівки кореня зуба: це відносне показ до видалення. Щоб вирішити цю проблему, проводиться хірургічна операція резекції верхівки кореня зуба. Однак, не завжди це втручання вирішує проблему, і запалення може не зникнути та продовжувати турбувати пацієнта. У такому випадку показано видалення зуба.
  8. Хронічний періодонтит: це запалення тканин навколо верхівки зуба. Дуже часто при цьому захворюванні зуб видаляється, якщо консервативні методи лікування не допомагають.
  9. Гостра травма зуба: коли зуб ламається нижче рівня ясен по кореню, на жаль, його відновити вже неможливо.
  10. Тріщина кореня зуба: у таких випадках видалення є необхідним.
  11. Хронічний пародонтит: коли утворюються дуже глибокі «кишені» ( заглиблення, яке знаходиться між краєм ясен і пришийковою частиною зуба)  і зуби мають рухливість 3-4 ступеня, це є показом до видалення.
  12. Восьмі зуби (зуби мудрості): через складність у чищенні та швидке ураження карієсом, ці зуби часто не лікуються, а видаляються.
  13. Атипове положення зубів мудрості: Коли вони впираються під нахилом у сьомі зуби (моляри – великі жувальні зуби) та починають рухати всі зуби. Також, коли зуби мудрості не прорізані, лежать горизонтально і створюють постійний больовий дискомфорт.
  14. Неправильне розміщення зубів: Коли зуби мають сильне язичне чи щічне положення, це заважає гарній гігієні. Між ними накопичується багато нальоту та каменів, що призводить до запалення ясен, пародонтиту та рухомості таких зубів.
  15. Ортодонтичні показання: Коли сильна скупченість зубів заважає вирівняти та поставити інші зуби в правильне положення.
  16. Надкомплектні зуби: Зайві зуби, які ріжуться та рухають здорові зуби.
  17. Молочні зуби: Коли молочні зуби не випадають, а час для цього вже прийшов. У таких випадках потрібно зробити комп’ютерну томографію, щоб переконатися, що є зачаток постійного зуба, який після видалення молочного займе його місце.
  18. Перед встановленням брекетів: Видаляються зуби мудрості, які будуть заважати переміщенню зубів. Якщо зуби мудрості не видалити, вони дуже часто провокують рецидив. Тобто, коли вже завершене ортодонтичне лікування, всі зуби рівні та правильний прикус, ці зуби починають прорізуватися та зміщують інші зуби.
Проведіть поверхове обстеження. Якщо Ви маєте один з видів, перелічених на фото, симптомів - негайно зверніться за допомогою в стоматологію

Рекомендації від White Clinic

Щоб уникнути необхідності хірургічних втручань, дуже важливо дотримуватися регулярних профілактичних заходів. Наші стоматологи рекомендують відвідувати лікаря двічі на рік для планового огляду. Під час цих візитів лікар зможе виявити початкові стадії карієсу або інші проблеми, які легко можна вирішити, зберігаючи зуби здоровими.

Регулярні огляди допомагають не лише виявити, але й попередити розвиток серйозних захворювань зубів і ясен. Стоматолог зможе провести професійне чищення зубів, видалити зубний камінь та наліт, що не завжди можливо зробити в домашніх умовах. Це значно знижує ризик видалення зубів. 

Процедура видалення зубів. Лікар стоматолог - хірург - Бєгун А.М.

Крім того, під час огляду лікар може виявити початкові ознаки інших проблем, таких як тріщини, ерозії або аномалії прикусу, і запропонувати відповідне лікування.

Не варто також забувати про важливість індивідуальної гігієни ротової порожнини. У White Clinic ми надаємо рекомендації щодо правильного чищення зубів, використання зубної нитки, ополіскувачів та інших засобів догляду за порожниною рота.

Пам’ятайте, що регулярні профілактичні огляди – це інвестиція в здоров’я ваших зубів і ясен.

Це дозволяє зберегти вашу усмішку красивою та здоровою на довгі роки, уникнути болючих і дорогих процедур, пов’язаних із лікуванням запущених стоматологічних захворювань. Дотримуючись рекомендацій фахівців, ви забезпечите собі здорову і сяючу усмішку на довгі роки. 

Звертайтесь за адресою – Драгоманова, 2 та проспект Григоренка 16, щоб отримати якісну стоматологічну допомогу у будні та вихідні!

img_9386-683x1024-6-1

Автор статті:

Головний лікар-стоматолог мережі "White Clinic" - Бєгун А.М.

Дізнайтеся про наші знижки
Ми надсилаємо лише корисні пропозиції, ніякого спаму!
Дзвоніть нам
Клініка працює (військовий стан)
Пн-Нд 09:00 - 20:00

Наша клініка створена для того, щоб ваша посмішка була красивою, здоровою та білосніжною. Ми пропонуємо широкий спектр послуг з лікування та відновлення зубів. В нашій клініці найсучасніша техніка та чудові висококваліфіковані спеціалісти!

Ми працюємо зі страховими полісами Уніка
Використання сайту

© WhiteClinic 2024 All rights reserved. Розробка та підтримка SEOSmart

Scroll to top

Записатись

Увага! Точну дату та час відвідування Вам призначить наш оператор під час дзвінка.

Наші телефони

Години роботи

Понеділок – Неділя
09:00-20:00

Адреса клінік

м. Київ, вул. Драгоманова, 2
м. Київ, проспект Григоренко, 16