Акція! Тільки у вересні — консультація дитячого ортодонта безкоштовно та знижка 10% на дитячі апарати й пластинки. Поспішай.
Увага! 05.05 - вихідний, клініки White Clinic не працюватимуть!

Після брекетів: як підтримувати результати та доглядати за ретейнерами

ГоловнаОртодонтіяПісля брекетів: як підтримувати результати та доглядати за ретейнерами
15Тра

Виправлення прикусу брекетами – золотий стандарт в ортодонтії, який дає гарантований результат. Проте після їх зняття лікування не закінчується. Наступний обов’язковий етап — ретенційний, який допомагає запобігти можливому рецидиву та зафіксувати зуби в правильному положенні. Для закріплення отриманого ефекту стоматолог-ортодонт після брекетів призначає ретейнери. Уникнути цього періоду лікування неможливо. В іншому разі все повернеться на круги своя, і довготривале й дискомфортне коригування зійде нанівець.

Що таке ретейнери, і навіщо вони потрібні

Ортодонтичні ретейнери – це компактні конструкції, що не дозволяють кістковій тканині та еластичним зв’язкам повернутися в початкове аномальне положення. Малопомітні пристосування не тиснуть на зуби, а просто їх фіксують. Річ у тім, що перші результати після брекетів нестабільні. Завжди залишається ризик, що відразу після зняття навіть найбільш сучасної брекет-системи розпочнеться регрес. Основна причина таких побоювань полягає в тому, що колагеновим волокнам, якими оточені зуби, для остаточної перебудови необхідний додатковий час.

Скільки потрібно носити ретейнери, лікар вирішує в кожному конкретному випадку індивідуально. Щонайменше – це пів року, доки навколишні м’які тканини повністю не адаптуються до зміненої структури зубного ряду. Однак пацієнтам центру White Clinic варто бути готовим і до того, що стоматолог вирішить застосувати довготривалу ретенцію, а в деяких випадках – навіть постійну.

Які бувають ретейнери

Коли час носіння брекетів залишився позаду, для продовження ортодонтичного лікування використовують знімні та незнімні ретейнери:

  1. Ретенційна капа – знімний ретейнер із прозорого термопластику, що зовні нагадує елайнери. Цей апарат виготовляють із полімерного листа, товщину якого обирають в залежності від індивідуальних потреб. Пластину нагрівають і формують у вакуумному апараті, а потім обрізають у формі підкови. Зазвичай, термопластичні ретейнери не потребують коригування після встановлення. Елайнерам після брекетів віддають перевагу через їх малопомітність і простоту в застосуванні. 
  2. Незнімні ретейнери являють собою металеві дуги, що кріпляться на внутрішній поверхні зубів за допомогою пломбувального матеріалу. Це найкращий варіант після виправлення скупченості передніх зубів. Якщо стан зубів після брекетів дозволяє, незнімну конструкцію встановлюють як на верхній, так і на нижній передній сегмент. Але на верхній щелепі її все ж краще уникати, бо це може завадити змиканню зубів та жуванню.
Елайнери
Незнімні ретейнери

Якого догляду потребують знімні ретейнери

Для ефективного і швидкого ортодонтичного лікування лікарі стоматологічного центру White Clinic радять дотримуватися таких гігієнічних вимог:

  1. Пацієнтам, які не знають, що таке ретейнери, варто ознайомитися з інструкцією їх використання.
  2. Знімні конструкції потрібно щодня чистити зубною щіткою з пастою.
  3. Перед кожним застосуванням ретейнери необхідно промивати.
  4. Зберігають апарати в спеціальному контейнері.
  5. Раз на тиждень  ретейнери чистять у спеціальному розчині.

Звертайтеся до White Clinic – наші лікарі готові вам допомогти на кожному етапі. Ми не залишаємо своїх пацієнтів на півдорозі!

Лікар-ортодонт Мазур Є.В. з нашою пацієнткою
doctor

Автор статті:

Інформаційний відділ стоматологічної клініки "White Clinic"

Дізнайтеся про наші знижки
Ми надсилаємо лише корисні пропозиції, ніякого спаму!
Дзвоніть нам
Клініка працює (військовий стан)
Пн-Нд 09:00 - 20:00

Наша клініка створена для того, щоб ваша посмішка була красивою, здоровою та білосніжною. Ми пропонуємо широкий спектр послуг з лікування та відновлення зубів. В нашій клініці найсучасніша техніка та чудові висококваліфіковані спеціалісти!

Ми працюємо зі страховими полісами Уніка
Використання сайту

© WhiteClinic 2024 All rights reserved. Розробка та підтримка SEOSmart

Scroll to top

Записатись

Увага! Точну дату та час відвідування Вам призначить наш оператор під час дзвінка.

Наші телефони

Години роботи

Понеділок – Неділя
09:00-20:00

Адреса клінік

м. Київ, вул. Драгоманова, 2
м. Київ, проспект Григоренко, 16